Strona Główna

piątek, 22 kwietnia 2011

Dominacja u psa wobec drugiego czworonoga.

Zastanawiasz się nad kupnem drugiego SBT?  Ale nie jesteś pewien, czy twój pierwszy pies go zaakceptuje? 
Staffordshire Bulteriery są różne. Niektóre mogą akceptować drugiego psa, inne mogę okazać się według niego agresywne, pokazując swoją dominację. 
Załóżmy, że mamy sytuację : 
Jest suczka. Dochodzi pies. Przyjaźnią się, kochają. Myślimy, że wszystko już będzie dobrze i psy będą zawsze dla siebie miłe. Wtedy źle myślimy. Pamiętajmy, że każdy pies w rodzinie potrzebuje tyle samo miłości, no i tak oczywiście jest. Wychodzimy na spacer z dwoma psami i jedną piłką. Rzucamy ją. Łapie suczka. Psu nie podoba się to. Pokazuje to swoim zachowaniem, kiedy delikatnie łapie sukę za pysk. Jest młodszy, to prawda, ale silniejszy i pokazuje suce, że on tu rządzi. Takiego zachowania nie tolerujemy u naszych pupili! Kto jest dominantem w tej rodzinie? Ty. Jako właściciel i przywódca stada musisz pokazać, że w swoim stadzie nie tolerujesz takiego zachowania. 
Następnym razem każdemu psu musisz rzucać po jednej piłeczce, czyli wychodzimy z dwoma psami i z dwiema piłkami
Za każde takie zachowanie naszego pupila musimy go ganić. Nie bić, nie krzyczeć! Tłumaczyć, że się ci to nie podoba, i mówiąc FE! Oczywiście po każdej takiej sytuacji (oby było ich jak najmniej), a nie godzinę później, bo pies nie wie o co ci chodzi. Kiedy psy się bawią ze sobą, musimy je chwalić.