Strona Główna

środa, 31 sierpnia 2011

Jak wychować American Staffordshire Teriera, aby był wspaniałym przyjacielem?

Post z pomysłu Kamila - Groszek.


American Stafforshire Terier nieco różni się charakterem od jego bliskiego angielskiego krewnego. Amstaffy nie są psami dla początkujących właścicieli, taki człowiek może nie poradzić sobie z Astem. Dlaczego? American Staffordshire Teriery to psy trudne do wychowania, dlatego też osoba, która kupuje takiego psa musi mieć twardą rękę i doświadczenie. Odpowiedzialny hodowca nigdy nie sprzeda psa tej rasy niedoświadczonemu właścicielowi.
Jaki musi być właściciel Amstaffa?

  • odpowiedzialny
  • doświadczony
  • musi mieć twardą rękę
  • konsekwentny
Co jest zakazane właścicielowi psa?
  • bicie - to najgorszy sposób wychowania, jaki może być. Jeśli uderzysz psa, on w przyszłości może odwdzięczyć się tym damym.
  • krzyk - po co krzyczeć? Nie lepiej konsekwentnie i stanowczo powiedzieć słowo FE lub NIE?
Amstaff na początku będzie próbował Cię zdominować - tym bardziej, jeśli trafisz na przywódcę w miocie, dlatego psa od małego trzeba "trzymać krótko". Ganić za złe zachowanie, mówić słowo FE. Jest to krótkie i zrozumiałe słowo. W hodowli również się go używa, więc pies będzie znał jego znaczenie. 

Co zrobić, żeby Amstaff nie był agresywny?
Od początku trzeba przyzwyczajać szczeniaka do różnych zwierząt i ich zachowań oraz do obcych ludzi. Musi wiedzieć, że nie ma prawa ugryźć. Jeśli jest sprawa, w której właściciel będzie czuł się zagrożony lub nawet sam pies, może zaatakować bez żadnych komend oraz treningów. Nie oszukujmy się - te psy mają walkę we krwi.