Strona Główna

piątek, 19 sierpnia 2011

Jak wychować staffika, aby nie był agresywny?

Pomysłodawczyni tematu: Pinczax


Wychowanie mojej suni to najprostsza rzecz, jaka mnie w życiu spotkała. Trudniejsza jest nauka chemii. Tak wiem, dziwne porównanie, ale inaczej tego nie ujmę.
Staffik to najłatwiejsza do wychowania rasa spośród TTB, i wcale nie zgodzę się z tym, że nie nadaje dla początkującego właściciela. SBT jak najbardziej na pierwszego psa się nadaje, no chyba, że ktoś nie ma cierpliwości lub po jednym ugryzieniu przez szczenię, już płacze. Dlatego też wszystko zależy od człowieka i jego zachowania, a nie od rasy psa. Hira to mój pierwszy pies i jaka jest? Inteligentna, zadbana i sprytna. Taki jest staffordshire bulterier wychowany przez nastolatkę, która ma pierwszego psa. Czasami też myślę, że SBT nie jest dla wszystkich, bo nie jest, ale dla osób z twardą ręką, nawet początkujących, jest.

Staffordshire Bulterier od najmłodszych dni musi znać zasady panujące w domu. Musi wiedzieć, gdzie jest jego miejsce. Jeśli psiak będąc małym szczeniakiem próbuje cię zdominować, musisz pokazywać mu, że nie jest on królem domu, czyli ganić za takie zachowanie. Jeśli staje się uległy, możemy go pochwalić, dając mu smakołyk lub po prostu powiedzieć "dobry pies". Kiedy pies trafi do naszego domu, od początku musi mieć kontakt z małymi dziećmi oraz innymi zwierzętami, aby w przyszłości nie było problemów z delikatnością wobec maluchów oraz innych pupili. Kiedy nasz pies dorośnie, również musi znać swoją rangę w stadzie. Musi wiedzieć, gdzie są granice, to znaczy : Ty rządzisz psem, a nie on Tobą.

Wychowanie SBT wcale nie jest trudne, jeśli ma on właściciela z twardą ręką.

Podsumowanie:
Aby wychować Staffika, żeby nie był agresywny, po prostu musi on znać miejsce w stadzie i Ty musisz umieć powiedzieć słowo NIE.

PS Jeśli macie pomysły na posty, proszę je pisać w komentarzu. Zupełnie brak mi pomysłów, a mam teraz dużo wolnego czasu, i chciałabym go wykorzystać.